Ważne:
Strona Główna / Sport i Turystyka / Questy – wyprawy odkrywców

Questy – wyprawy odkrywców

Co to są Questy – Wyprawy Odkrywców?

Questy – wyprawy odkrywców to rodzaj tematycznej gry terenowej. To forma aktywnego spędzenia czasu, połączenie nauki z zabawą, fascynująca przygoda! Wyprawy odkrywców pozwalają poznać w niecodzienny sposób daną miejscowość, jej specyfikę kulturową, historyczną i przyrodniczą.

Jak przejść quest?

Ulotkę z questem należy wydrukować i podążać (pieszo, chyba że jest zaznaczony inny sposób poruszania się) w terenie według wskazówek zawartych w tekście. Na końcu każdej trasy jest ukryty Skarb, którego odnalezienie potwierdza przebycie całego questu. Po przejściu całej wyprawy należy także w odpowiednim miejscu w tekście wpisać hasło. Questy dostępne są także w bezpłatnej aplikacji mobilnej „Questy – Wyprawy Odkrywców”, dostępnej na systemy Android oraz iOS.

 Dla kogo?

Wyprawy odkrywców skierowane są do turystów, gości danej miejscowości, do rodzin z dziećmi i młodzieży szkolnej. Jednym słowem – dla każdego, kto lubi w aktywny i niecodzienny sposób poznać otaczający go kawałek świata!

Kontakt w sprawie wypraw odkrywców:

Karolina Likhtarovich, www.questy.com.pl, email: karolina@questy.com.pl

ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ PRZYGODY!

 

KLIKNIJ na znaczek pocztowy by pobrać wyprawę

 

Ptasia Podkowa 

Spacer trasą questu pozwoli poznać Ci część Miasta Ogrodu Podkowa Leśna, w której nazwy ulic pochodzą od nazw ptaków. Czeka na Ciebie

wspaniała przyroda, zabytkowe wille i ciekawe założenia ogrodowe.

   
The Birdy Podkowa Leśna

Quest „The Birdy Podkowa Leśna“ (w jęz. angielskim) to propozycja pieszej wycieczki przez część Podkowy Leśnej, w której nazwy ulic pochodzą od nazw ptaków. Wyprawa prezentuje wyjątkowe założenie przestrzenne miejsca, łączące wspaniałą przyrodę z willowym charakterem miasta.

Kolej na Baniewicz

„Kolej na Baniewicza” – ta piesza wyprawa historyczna poprowadzi Cię podkowiańskimi śladami pierwszego dyrektora legendarnej kolejki EKD (obecnie WKD). Tadeusz Baniewicz mieszkał w Podkowie Leśnej i był inicjatorem wielu wydarzeń związanych jednocześnie z Elektryczną Koleją Dojazdową i Miatem Ogrodem Podkowa Leśna.

Skarby Podkowiańskiego Kościół

Quest prezentuje niezwykłe miejsce w Podkowie Leśnej – kościół p.w. Św. Krzysztofa. Spacerując alejkami Kościoła-Ogrodu można doświadczyć bogactwa przyrody, a wnętrze świątyni przybliża ważne osoby oraz wydarzenia z życia parafii.

szlakiem_rzemiosla SZLAKIEM ARTYSTYCZNEGO RZEMIOSŁA

 

Rzemiosło artystyczne jest znakiem rozpoznawczym Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów. Wyprawa rowerowa szlakiem lokalnych pracowni pozwoli Ci poznać ich różnorodność
oraz dowiedzieć się o inicjatywach sieciowania i rozwoju współpracy lokalnych twórców.

 
Zaczęło się od Lilpopa 
Spacer trasą questu pozwoli dowiedzieć się paru

ciekawostek o rodzinie Lilpopów – założycieli Podkowy Leśnej,

która powstała w 1925 roku na bazie koncepcji angielskiego

twórcy idei Miast – Ogrodów.

   stamp
Quest został ułożony przez podkowiańską młodzież i prowadzi tam, gdzie młodzi spotykają się, pokazuje miejsca w Podkowie Leśnej, które lubią.
stamp-2 Willowa Podkowa

 
Wędrówka trasą questu pozwoli Ci poznać piękne przykłady międzywojennej architektury oraz historie związane z właścicielami willi, którzy należeli do elity II Rzeczypospolitej.
 

Sprawdź również

TURNIEJ TEQPONGA W PODKOWIE LEŚNEJ 24-26 października

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content