Ważne:
Strona Główna / Środowisko / Środowisko - Aktualności / Znaczenie miejskiego monitoringu powietrza – warsztaty dla dzieci

Znaczenie miejskiego monitoringu powietrza – warsztaty dla dzieci

 

W obu podkowiańskich szkołach podstawowych odbyły się wczoraj ekologiczne warsztaty dla dzieci na temat miejskiego monitoringu powietrza.

Naszym priorytetem jest czyste powietrze. Dlatego oprócz zamontowania na szkołach urządzeń monitorujących jakość powietrza, wprowadzamy również elementy edukacyjne, gdyż od poziomu świadomości naszych najmłodszych i ich rodziców zależy, czym oddychamy.

Podczas warsztatów dzieci zapoznawały się z zagadnieniami na temat powietrza, jego istoty oraz zanieczyszczeń w nim występujących. Poznawały znaczenie kolorów na mapach wskazujących na różny poziom zanieczyszczenia oraz dowiadywały się o systemie pomiarowym jakości powietrza na terenie Miasta Podkowa Leśna.

Poza teorią dzieci brały udział w kilku doświadczeniach m.in. z filtrem i świeczką, które pokazywało, że spalanie zanieczyszcza powietrze oraz ze wstrząsaniem piasku oraz kamyczków w pojemniku, które pokazywało, jak zapylenie z dróg zanieczyszcza nasze powietrze.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Podkowa Leśna = Human Smart Town”.

 

      

 

Sprawdź również

Nowy harmonogram odbioru odpadów

W sierpniu br. podpisaliśmy umowę na odbiór odpadów oraz na PSZOK. Tak, jak w poprzednim …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content