W czwartek 1 października o godz. 18:00 zapraszamy do kina PROJEKT na pokaz filmu „Miłość bezwarunkowa” oraz spotkanie z reżyserem – Rafałem Łysakiem w ramach trasy Polski Światłoczułej. Wstęp wolny.
Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.
„Miłość bezwarunkowa” to film, który podczas zeszłorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego został nagrodzony Złotym Lajkonikiem „za opowieść o intymnej rzeczywistości ludzi różnych pokoleń, która wymyka się stereotypowym osądom. Świat widziany z tak bliska potrafi być tolerancyjny, bo miłość jest bezwarunkowa”. Rafał Łysak stworzył obraz relacji, jaka istnieje między nim a jego 80-letnią Babcią. I nie ma wątpliwości, że jest to relacja piękna, bo opiera się na miłości, która, jak się okazuje, pozwala zrozumieć to, co wydawało się niezrozumiałe; zaakceptować to, czego nigdy nie potrafiło się do siebie dopuścić. A w końcu uświadomić sobie, że nic nie ma znaczenia, jeśli chodzi o najważniejszego w życiu człowieka. To film, który uczy rozmawiać, również tego, że trzeba rozmawiać i słuchać siebie nawzajem.
O autorze:
Mimo, że Rafał Łysak jest absolwentem wydziału aktorskiego łódzkiego PWSFTviT, to na chwilę obecną szersza publiczność poznała go raczej dzięki niezwykłym zdolnościom reżyserskim. Jego debiut dokumentalny pt. „Miłość bezwarunkowa” został nagrodzony prestiżowym Złotym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jury uzasadniając przyznaną nagrodę, napisało: „opowieść o intymnej rzeczywistości ludzi różnych pokoleń, która wymyka się stereotypowym osądom. Świat widziany z tak bliska potrafi być tolerancyjny, bo miłość jest bezwarunkowa”. Rafał Łysiak jako twórca udowodnił, że o trudnym społecznie temacie jakim jest międzypokoleniowa akceptacja odmienności seksualnej, można opowiedzieć w ciepły sposób, który jest w stanie sprowokować konstruktywną dyskusję, a przy okazji dotrzeć do jak największej liczby osób. Imponuje nam temperament młodego twórcy, który miał odwagę skierować kamerę w swoją stronę, opowiedzieć o sobie i relacjach z bliskimi, w sposób, na który wielu z nas nie miałoby śmiałości.