Ważne:

35 Maraton Warszawski

W niedzielę 29 września 2013 o godzinie 9.00 wyruszył 35 Maraton Warszawski. Jest to najważniejsza impreza biegowa roku i jest jedną z największych tego typu w Europie. W Polsce jest najdłużej nieprzerwanie organizowanym biegiem. Wśród 11834 biegaczy znaleźli się podkowianie, członkowie i sympatycy Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego: Krzysztof Stanienda, Jacek Bełdowski, Dietmar Mazanek, Waldemar Ziach, Marcin Bołbot, Paweł Oczkowski, Rafał Galiński, Krzysztof Bukowski. Mocno dopingowani przez rodzinę i przyjaciół osiągnęli bardzo dobre wyniki na mecie w granicach 3.34 – 4.38. Rafał Galiński zdobył dodatkowo „Koronę Maratonów Polskich” – w przeciągu dwóch lat ukończył pięć największych maratonów w: Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i  Dębnie. Równolegle do Maratonu Warszawskiego odbył się bieg na 5 km, w którym uczestniczył Jacek Nowocień, zdobywca Pucharu „Najszybszy Podkowianin I podkowiańskiej Dychy”. W klasyfikacji generalnej (3157osób) zajął znakomite 31 miejsce. Wysokie 117 i 118 miejsce przypadło byłym uczniom Gimnazjum św. Hieronima w Podkowie Leśnej (obecnie licealistom) – Konradowi Taberowi i Jakubowi Rzewuskiemu.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy wytrwałości i determinacji.