Ważne:

Maraton Miast Ogrodów 2018

17 listopada zakończył się Maraton Miast Ogrodów 2018. Na terenie Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów zameldowało się blisko 250 zawodniczek i zawodników aby zmierzyć się w trzygodzinnej próbie biegowej. Trasa został otwarta o godzinie 16:00 i już po pół godziny na leśnych ścieżkach parku w Stawisku widać było „biegające latarki”. Zostało rozpalone ognisko, którego pilnowali harcerze z Podkowy Leśnej i z Piastowa, otworzono strefę bufetową, a to znakomicie podkreśliło integracyjny charakter całego cyklu Maratonu Miast Ogrodów. Ostatni biegacze zakończyli zmagania około godziny 19:15 i przystąpiono do dekoracji zwycięzców, zarówno MMO 2018 jak i Nocy STO-nogi. Podobnie jak w roku ubiegłym osoby, które wzięły udział we wszystkich biegach zostały obdarowane wyjątkowymi koszulkami biegowymi.