Ważne:
Strona Główna / Komunikaty / Nabór wniosków do Konkursu „Opowiedz…2010” przedłużony do 15 lutego

Nabór wniosków do Konkursu „Opowiedz…2010” przedłużony do 15 lutego

NABÓR WNIOSKÓW DO KONKURSU „Opowiedz… 2010″ PRZEDŁUŻONY DO 15 LUTEGO 2011r. !

Trwa II edycja konkursu „Opowiedz… 2010″, którego celem jest zachęcenie Grantobiorców do poszukiwania atrakcyjnych sposobów komunikowania o własnych działaniach i promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu Działaj Lokalnie, a przez to ich wpływu na aktywizację lokalnej społeczności oraz na budowanie dobra wspólnego. Termin nadsyłania wniosków w konkursie „Opowiedz…” zostaje wydłużony i przesunięty do 15 lutego 2011 roku. Pozostałe zasady i zapisy regulaminu pozostają bez zmian.

W Konkursie mogą wziąć udział stowarzyszenia , fundacje i grupy nieformalne, które w 2010 roku otrzymały dofinansowanie w ramach programu Działaj Lokalnie na terenie powiatu grodziskiego.  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz nominacja do etapu drugiego – ogólnopolskiego, organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

TEMATEM KONKURSU jest wpływ Grantobiorców na aktywizację lokalnej społeczności oraz budowanie dobra wspólnego na terenie swojego działania. Zachęcamy do skoncentrowania się na osobistych historiach ludzi, na pokazaniu konkretnych przeobrażeń w danej miejscowości, a także na wypromowaniu inicjatyw, które są ciekawą propozycją dla całego regionu. Ze względu na fakt, że każdy z projektów zakładał zmianę ludzkich zachowań oraz wypromowaniu ciekawych inicjatyw bardzo zależy nam na zachowaniu perspektywy sukcesu. Chcemy by za pomocą różnych środków wyrazu Grantobiorcy pokazali nam swoje wcielone w życie pomysły, a przede wszystkim przedstawili pozytywne zmiany, które zaszły w tych społecznościach pod wpływem działań projektowych.

 

Nadsyłane do nas prace będą oceniane w trzech kategoriach tematycznych: ludzie, miejsce i motyw. Mogą przybierać różne formy – od fotoreportażu i reportażu multimedialny po krótki film.

Prace można więc składać w następujących kategoriach:

Kategoria 1:  LUDZIE – oczekujemy na prace, które pokażą konkretne osoby zaangażowane w realizację projektu. Chodzi o to, by z ich perspektywy pokazać zmianę, jaka dokonuje się na terenie ich społeczności. Mogą to być zarówno lokalni liderzy, jak i osoby biorące udział w działaniu, dorośli, jak również dzieci.

 

Kategoria 2: MIEJSCE – kategoria ta pozwala na dostrzeżenie zmian, które zaszły w miejscowościach, w których realizowane były projekty. Ważną częścią tej kategorii jest udokumentowanie zmian, które dokonały się przed realizacją projektu a następnie pokazać wspólną pracę i finalnie – jej efekt. Należy pamiętać tu o konkretnych przykładach oraz o przyjęciu zindywidualizowanej perspektywy.

 

Kategoria 3: MOTYW – w tej kategorii od Naszych Grantobiorców oczekujemy podzielenia się sukcesem skoncentrowanym wokół konkretnego produktu czy efektu projektu, jak np. ciekawego lokalnego wydarzenia, które przyciągnęło lokalną społeczność i nie tylko. Tu również mieszczą się regionalne wytwory związane z dziedzictwem kulturowym czy konkretne przedmioty stanowiące motyw przewodni realizowanego projektu. Ważne, aby ogniskowały zainteresowanie mieszkańców i pozwalały na ich rozwój, odpowiadając jednocześnie na konkretne potrzeby.

Formy prac:

Fotoreportaż – plik graficzny (z rozszerzeniem .jpg); wymiary zdjęcia: nie mniejsze niż 600 pikseli i nie większe niż 1280 pikseli na krótszym boku + krótki opis zawierający najważniejsze założenia projektu (do 1000 znaków ze spacjami). Maksymalna liczba zdjęć w fotoreportażu: 10.

 

Reportaż multimedialny – link do odpowiedniej podstrony na stronie internetowej dotowanego/ grantobiorcy lub link do nagrania na otwartym serwisie internetowym umożliwiającym prezentację filmów, wideoklipów lub własnych innych produkcji w lnternecie + krótki opis zawierający najważniejsze założenia projektu (do 1000 znaków ze spacjami).

 

Krótki film – link do odpowiedniej podstrony na stronie internetowej dotowanego/grantobiorcy lub link do nagrania na otwartym serwisie internetowym umożliwiającym prezentację filmów, wideoklipów lub własnych innych produkcji w lnternecie + krótki opis zawierający najważniejsze założenia projektu (do 1000 znaków ze spacjami). Film powinien mieć maksymalnie 5 minut.

 

Termin składania prac mija 15 lutego 2011 r.

 

Zgłoszenia do Konkursu należy dokonać poprzez wypełnienie wniosku znajdującego się na stronie www.europaimy.org/dzialajlokalnie oraz jego wydrukowanie i przesłanie wersji papierowej na adres: Stowarzyszenie Europa i My, ul. Rusałki 33, 05-827 Grodzisk Mazowieckie. Liczy się data dotarcia wniosku do biura Stowarzyszenia – do 15 lutego 2011 do godz. 15.00.

Regulamin Konkursu i formularz dostępne są na stronie internetowej www.europaimy.org/dzialajlokalnie.

 

 

Stowarzyszenie Europa i My

Sprawdź również

Konsultacje projektu uchwały ws. programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy

  Informacja z dnia 20.10.2022 r. – Konsultacje zakończone – brak uwag Ogłoszenie z dnia …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content