– Jako miasto ogród nie mamy terenów inwestycyjnych i dużej możliwość rozwoju. Środki na utrzymanie pochodzą głównie z podatków lokalnych – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.
Jak podkreśla samorządowiec, działania miasta są ukierunkowane na tworzenie wysokiej jakości przestrzeni publicznej.
– Tereny Podkowy są modyfikowane i dostosowywane do potrzeb mieszkańców – tłumaczy Artur Tusiński i wskazuje, że miasto zajmuje czołowe miejsca w rankingach jakości życia. – Naszym mieszkańcom zależy na zdrowiu i obcowania z naturą – dodaje.
– Jako miasto ogród nie mamy terenów inwestycyjnych i dużej możliwość rozwoju. Środki na utrzymanie pochodzą głównie z podatków lokalnych – tłumaczy burmistrz Podkowy Leśnej.
Jak wskazuje włodarz, dla osób, które poszukują wysokiej jakości życia miasta ogrody są bardzo atrakcyjnym miejscem do życia.
Podkowa Leśna jest najstarszym i największym z zachowanych miast ogrodów w Polsce.
Dyskusja nad aktualnym statusem i kształtem miasta ogrodu, wypracowanie kryteriów miast ogrodów XXI wieku oraz rozważenie koncepcji legislacyjnych na potrzeby tych już istniejących i przyszłych – to tematy I Kongresu Polskich Miast Ogrodów.
I Kongres Polskich Miast Ogrodów 11 – 13 września 2015 r., siedziba Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.