Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Mistrzowie Podkowa Teqball Club

Mistrzowie Podkowa Teqball Club

Podczas III Mistrzostw Polski Teqball, które odbyły się w połowie listopada w Krakowie, reprezentacja Podkowy Leśnej wywalczyła aż 4 medale. Konkurencja była duża. W hali WKS Wawel zagrali najlepsi w Polsce zawodnicy teqballa. Było o co walczyć. Turniej miał rangę trzeciej rundy eliminacji do Mistrzostw Świata 2021. Rywalizacja została przeprowadzona w trzech formułach: singlu, deblu i mikście.

Mistrzem Polski w singlu i w deblu został Bartłomiej Frańczuk, zawodnik pochodzący z Warszawy, od roku trenujący w barwach podkowiańskiego klubu Podkowa Teqball Club. Zwycięski duet stworzył z Adrianem Duszakiem, zawodnikiem dominującym dotychczas na ogólnopolskich turniejach. Bardzo dobra forma naszego reprezentanta przełożyła się także na sukces w mikście, nowej formule rozgrywek teqballa. Bartłomiej Frańczuk razem z partnerką Alicją Bartnicką wywalczyli srebro. Na podium uplasowali się też Mateusz Twarowski i Alan Gałecki, zdobywając brązowy medal w grze deblowej.

Gospodarzem turnieju był WKS Wawel – klub z ponad 100 letnią tradycją, którego jednym z członków był niegdyś sam Robert Korzeniowski (czterokrotny mistrz olimpijski). Patronatu udzielił Polski Związek Teqball z prezesem Michałem Listkiewiczem na czele, przy jednoczesnym wsparciu węgierskich placówek dyplomatycznych.

Turniej został przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi epidemicznymi zasadami bezpieczeństwa. Zaletą teqballa w dobie pandemii covid-19 jest dystans dzielący zawodników i sędziów, co pozwala na prowadzenie rozgrywek z zachowaniem reżimu sanitarnego.