Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / 4. edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

4. edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

21 listopada rusza czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Projekty można zgłaszać do 13 stycznia 2023 roku. Władze regionu oddają w ręce mieszkańców aż 25 mln złotych. Zatem jest o co walczyć.

Co roku setki projektów wpływają do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, a najlepsze z nich są kierowane do realizacji. Co już zostało zrealizowane? Np. cykl warsztatów chemicznych pod nazwą Laboratorium Szalonego Naukowca w powiecie pułtuskim, czy stworzenie patriotycznego muralu w Mławie. Z kolei przy szpitalu wojewódzkim w Ciechanowie powstanie lada moment siłownia plenerowa. Z obszaru inwestycji zrealizowano m.in. budowę chodnika w Mławie czy zmodernizowano kort tenisowy przy ośrodku dla chorych na SM w Dąbkach.

Budżet Obywatelskich Mazowsza może wesprzeć projekty o charakterze inwestycyjnym. Są to tzw. projekty „twarde”, takie jak budowa ścieżki pieszo-rowerowej czy boiska. Istotne jest, by  budowa nowego obiektu znalazła się na nieruchomościach należących do województwa mazowieckiego lub jego jednostek organizacyjnych lub spółek.

Na finansowanie zadań z Budżetu Obywatelskiego mogą liczyć również pomysłodawcy, którzy zgłoszą projekty o charakterze tzw. „miękkim”, czyli wszelkiego rodzaju warsztaty, szkolenia, wydarzenia tematyczne, koncerty czy zawody.

Kwota przeznaczona na sfinansowanie zadania inwestycyjnego wynosi do 1 mln złotych. Dla zadania „miękkiego” przeznaczono środki do 200 tys. zł.

Kluczowy jest pomysł. To on zadecyduje o powodzeniu projektu. Jednak, by projekt odniósł pełny sukces, należy go ciekawie oraz precyzyjnie opisać na formularzu zgłoszeniowym. Podczas jego wypełniania musimy również określić zakres tematyczny projektu, nadać dobry tytuł naszemu projektowi oraz skrócony opis, który będzie promował nasz pomysł. Ważne jest również podanie uzasadnienia do realizacji projektu oraz wskazać adresatów naszego przedsięwzięcia.

Projekty można składać w takich obszarach, jak np. edukacja publiczna, promocja i ochrona zdrowia, transport zbiorowy i drogi publiczne, kultura oraz ochrona zabytków i opieka nad zabytkami, pomoc społeczna czy wspieranie rodziny.

Szczegółowe informacje można znaleźć na www.bom.mazovia.pl

Sprawdź również

Życzenia Świąteczne

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content