Ważne:
Strona Główna / Aktualności / Jarmark Bożonarodzeniowy w Podkowie Leśnej

Jarmark Bożonarodzeniowy w Podkowie Leśnej

Zimowa herbata, pyszne jedzenie, bożonarodzeniowe ozdoby i świąteczna atmosfera – to wszystko, a nawet więcej czeka na Was podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się 10 i 11 grudnia w Parku Przyjaźni Polsko – Węgierskiej.

Czas uchylić rąbka tajemnicy, jakie atrakcje zaplanowaliśmy dla Was podczas tego dwudniowego wydarzenia. W sobotę i niedzielę będziecie mogli odwiedzić stoiska pełne rękodzieła i wyrobów artystycznych, a wśród świątecznej atmosfery napić się słynnego grzańca lub aromatycznej zimowej herbaty. To będzie również świetna okazja, aby zakupić wyjątkowe prezenty na zbliżającą się wielkimi krokami Gwiazdkę.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym znajdziecie mnóstwo produktów, będących efektem pracy naszych rękodzielników. Oprócz ozdób choinkowych, na stoiskach będą królować m.in. artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, biżuteria handmade, wyroby z drewna i szydełka.

W sobotę 10 grudnia zapraszamy na I Bieg Mikołajów, w którym uczestnicy pobiegną ulicami naszego Miasta. Są jeszcze wolne miejsca, gdyby ktoś chciał wystartować (link do zapisów: https://bit.ly/3EZM1E5). Na mecie czekać będzie pamiątkowy medal, barszcz wigilijny oraz pierogi.

O godzinie 17.00 przyjdzie Mikołaj, który poczęstuje dzieci słodkimi piernikami, a pod rozpaloną choinką zaśpiewamy wspólnie świąteczne piosenki. W sobotę i niedzielę zapraszamy do naszego namiotu na rodzinne warsztaty z tworzenia ekologicznych ozdób choinkowych. Warsztaty przeprowadzi Fundacja Wieświejak z Koszajca.

W niedzielę 11 grudnia zapraszamy książkoholików do naszego stoiska na Mikołajkową Wymianę Książek, podczas której będziecie mogli wymienić swoje przeczytane książki na inne. Być może traficie na taką, którą zawsze chcieliście mieć w swojej biblioteczce.

Podczas dwóch dni jarmarku każdy, kto weźmie w nim udział, będzie miał możliwość wylosowania losu z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez podkowiańskich przedsiębiorców.

Oprócz rękodzieła i wyrobów artystycznych, na gości będzie czekało również dobre jedzenie. Ci zziębnięci będą mieli okazję spróbować korzennego grzańca, zimowej herbaty lub aromatycznego ramenu. Fani słodyczy również nie będą zawiedzeni – na nich czekać będą pierniki i inne lokalne słodkości.

Gdyby ktoś miał niedosyt artystycznych wyrobów, Galeria Impuls organizuje w swojej siedzibie (ul. Jana Pawła II 13) kiermasz świąteczny, podczas którego fani rękodzieła będą mieli możliwość zaopatrzenia się w dekoracje i prezenty na Święta.

W tym szczególnym roku zagoszczą także wystawcy z Ukrainy, którzy sprzedawać będą narodowe specjały oraz wyroby rękodzielnicze. Swoje stoisko będzie miał również Środowiskowy Dom Pomocy prezentujący wyroby rękodzielnicze podopiecznych. Do akcji przyłączyło się również Liceum Ogólnokształcące nr 60 oraz Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy, na stoiskach których kupicie słodkości i wyroby handmade.

Partnerem strategicznym tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Szkółka Roślin Ozdobnych Ulińscy, której bardzo dziękujemy za wsparcie świątecznego przedsięwzięcia.

Sprawdź również

12 mln złotych dla par starających się o dziecko metodą in vitro z budżetu Mazowsza.

Zarząd województwa mazowieckiego wybrał 11 klinik, które do 2025 roku będą prowadzić program leczenia niepłodności …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content