Ważne:
Strona Główna / Aktualności / Żurawie Powiatu Grodziskiego 2022

Żurawie Powiatu Grodziskiego 2022

Do 31 grudnia 2022 roku mieszkańcy powiatu grodziskiego mogą zgłaszać kandydatów do nagrody Żurawie Powiatu Grodziskiego. Z grona nominowanych kapituła wybierze i nagrodzi specjalnymi statuetkami i nagrodami w 5 kategoriach: Społecznik roku, Organizacja pozarządowa, Wolontariusz roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej i Wydarzenie roku.  Szczegóły i formularze na www.zurawie.org.pl

 

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Kojarzysz wśród swoich znajomych wolontariuszy? Masz dobre doświadczenie we współpracy z firmą odpowiedzialną i zaangażowaną społecznie? A może uważasz, że któraś ze znanych Ci organizacji pozarządowych powinna zostać doceniona? Zgłoś ich do czwartej edycji nagrody. Termin nadsyłania zgłoszeń to 31 grudnia 2022.

Żurawie Powiatu Grodziskiego to wyróżnienie, które ma na celu  promocję aktywności obywatelskiej, docenienie liderów lokalnych i stojących za nimi organizacji, nagłaśnianie przykładów postaw społecznych oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach nagrody specjalnie powołana do tego kapituła (eksperci oraz wójtowie i burmistrzowie) w oparciu o nadesłane zgłoszenia oraz własną wiedzę i doświadczenie przyznaje nagrody i wyróżnienia w co najmniej 5 ww. kategoriach

W 2022 roku mija 20 lat odkąd wspieramy rozwój społeczeństwa obywatelskiego na terenie powiatu grodziskiego. Nieustannie wzmacniamy organizacje pozarządowe i wszelkie inicjatywy mieszkańców – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Widząc jak wiele ciekawych pomysłów i dużo społecznej energii warte jest docenienia i nagłośnienia, postanowiliśmy wspólnie z partnerami przyznać te ważne nagrody – dodaje.

Dotychczas laureatami Żurawi Powiatu Grodziskiego zostali: w kategorii Społecznik roku: Agata Trzop-Szczypiorska (2019), Karolina Zaremba (2020), Danuta Dubielecka (2021); w kategorii Wolontariusz roku: Anna Krysiak (2019), Elżbieta Pokropek i Wolontariusze Domu Pomocy Społecznej  w Izdebnie Kościelnym i Grodzisku Maz. (2020), Tomasz Olczak (2021); w kategorii Organizacja pozarządowa roku:  Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Malwa Plus” (2019), Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Grodzisk Maz. i Jaktorów, Stowarzyszenie  „Związek Podkowian” (2020), Ochotnicza Straż Pożarna w Skułach (2021); w kategorii Firma przyjazna społeczności lokalnej: Lajk Taxi (2019), Kwazar Corporation sp. z o.o. (2020) oraz Piekarnia i cukiernia Janusz Witaszczyk (2021).

Organizator nagrody zastrzega sobie możliwość przyznania dodatkowej nagrody lub nie przyznania nagrody w którejś z kategorii. Nagrody stanowią specjalnie na tę okazję wykonane statuetki, których autorem jest rzeźbiarz Jerzy Juczkowicz. Zostaną one wręczone podczas uroczystej Gali Aktywności Obywatelskiej, która odbędzie się w 6 lutego 2023 roku.

Termin zgłaszania kandydatów upływa 31 grudnia 2022. Dokonać tego można na stronie www.zurawie.org.pl

 

Organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie Europa i My. Patronat honorowy nad nagrodą sprawowali dotychczas: Wojewoda Mazowiecki, Konstanty Radziwił, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik, Starosta Powiatu Grodziskiego, Marek Wieżbicki, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Podkowy Leśnej, Artur Tusiński, Burmistrz Milanówka, Piotr Remiszewski, Wójt Żabiej Woli, Piotr Rybka, Wójt Baranowa, Agata Trzop-Szczypiorska, Wójt Jaktorowa, Maciej Śliwerski.


Sprawdź również

12 mln złotych dla par starających się o dziecko metodą in vitro z budżetu Mazowsza.

Zarząd województwa mazowieckiego wybrał 11 klinik, które do 2025 roku będą prowadzić program leczenia niepłodności …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content